Filtr UV B+W MRC XS-Pro Nano 37mm

B+W
 • Dostępność: Na zamówienie
 • Przesyłka: od 10 zł
 • Solidnie zapakowana przesyłka Bezpieczne zapakowanie przesyłki
 • Zwrot 14 dni / Gwarancja 2 lata
 • Zamów do 14:00 - wyślemy dzisiaj!
145 In stock Filtr UV B+W MRC XS-Pro Nano 37mm
Filtr UV B+W MRC XS-Pro Nano 37mm
Cena: 170 zł 145 zł
Oszczędzasz 25 zł
Filtr UV blokuje niewidzialne promieniowanie UV, mogące powodować rozmycie i dominante niebieskiego koloru na zdjęciu. Filtry te powinny nosić nazwę UV-Blocking (blokujące UV), ponieważ istnieją również filtry do zastosowań technicznych, które przepuszczają tylko promienie UV, a blokują wszystkie inne długości fal. Jednakże krótki termin "filtr UV" przyjął się w środowisku fotograficznym.
Filtry UV są idealne do fotografowania na dużych wysokościach (w górach), nad morzem i w rejonach z bardzo czystym powietrzem. Ze zdjęcia wyeliminowany zostaje przeszkadzający niebieski odcień. Ponieważ szkło nie ma żadnego zabarwienia, odwzorowanie kolorów nie zmienia się, poza usunięciem nadmiaru niebieskiego. Przy czym nie jest wymagana żadna zmiana w ekspozycji. Fakt ten czyni również filtr UV przydatnym jako ochrona przed zanieczyszczeniem szkła obiektywu. Jest polecany do tradycyjnych lustrzanek, jak również do aparatów cyfrowych.

Powłoka Nano jest zewnętrzną warstwą ochronną, przyjętą już jako standard we wszystkich filtrach XS-Pro Digital MRC. Dzięki nanotechnologii uzyskujemy lepszy perełkowy efekt, co czyni łatwiejszym utrzymanie filtra w czystości. MRC Nano ma ulepszoną zewnętrzną (ósmą) warstwę oprócz standardowych MRC.

Powłoka B+W Multi-Resistant (MRC) jest nie tylko niezwykle skuteczną wielowarstwową powłoką, jest twardsza niż szkło, co daje wyjątkową ochronę przed zarysowaniami (na przykład podczas czyszczenia filtra). Odpycha również wodę i kurz, co ułatwia konserwacje filtra.

Filtr ten posiada mocowanie XS-Pro Digital, specjalnie przeznaczone do DSLR z szerokim kątem i obiektywów zoom. Posiada przedni gwint. Wszystkie mocowania XS-Pro Digital są wykonane z mosiądzu, pokryte matową czernią w celu wykluczenia odblasków.
Kod EAN: 4012240460793
 • Rodzaj filtra
  UV
 • Średnica filtra
  37mm
 • Seria
  B+W MRC XS-Pro Nano

Zapytaj o produkt